Profesionalo konsultacija

Norint registruotis gydymui reikalinga gydytojo specialisto konsultacija. Jos metu įvertinama Jūsų burnos ertmės ir dantų būklė, sudaromas gydymo planas. Jus esate supažindinamas su gydymo galimybėmis ir paaiškinama atliekamų procedūrų eiga. Jums bus pasiūlytas geriausias dantų restauracijos sprendimas. Sužinosite įkainius.


Dantų protezavimas

Protezavimo metu atkuriami dėl įgimtos ar įgytos patologijos suirę danties kietieji audiniai, anatominė forma ir spalva, kai jų nebegalima atkurti plombinėmis medžiagomis. Mūsų klinikoje dantys protezuojami fiksuotais protezais: metalo keramikos vainikėliais, bemetalės keramikos vainikėliais, lietais metaliniais vainikėliais bei išimamais protezais: plokštelėmis (pilnomis ir dalinėmis), lanko atraminiais protezais, protezais ant implantų (fiksuotais ir išimamais).

Atliekamos ir estetinio protezavimo procedūros: protezuojama daliniais vaininėliais, laminatėmis, įklotais, užklotais.


Dantų implantacija

Titaninio varžto formos implanto įsriegimas, siekiant pakeisti trūkstamą dantį. Taip sukuriama atrama danties atstatymui. Implantai gali tapti reikiama atrama pavieniam vainikėliui, tiltiniam arba išimamam protezui.

Implantas sukamas vietinėje nejautroje, operacija trunka apie 1-2 valandas. Po gijimo periodo, ant implanto protezuojama vainikėliu ar kita restauracija.


Chirurginės procedūros

Mūsų klinikoje burnos chirurgo atliekamos paslaugos:

  • Pūlinio incizija;
  • Danties rovimas;
  • Neišdygusių dantų rovimas (retinuotų, protinių);
  • Danties šaknies viršūnės rezekcija;
  • Gleivinės apie protinį dantį išpjovimas ir tvarstymas;
  • Chirurginis klinikinio danties vainikėlio prailginimas;
  • Kaulo augmentacijos (priauginimo) procedūros;
  • Žandikaulių kaulinių išaugų (egzostozių) šalinimas;
  • Odontogeninių žandikaulių cistų šalinimas;
  • Gerybinių minkštųjų burnos audinių darinių šalinimas.

Dantų šaknų kanalų gydymas

Endodontija tai odontologijos sritis, kuri specializuojasi danties šaknų kanalų gydyme. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje, ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos.

Endodontinis gydymas yra būtinas, kai šaknies kanale esančią pulpą (pulpa – danties sudėtinė dalis, mažas kraujagyslių, nervų ir limfagyslių raizginys, esantis danties viduje) paveikia uždegimas ar infekcija. Uždegimas ar infekcija atsiranda dėl įvairių priežasčių: negydant dantų ėduonies, atiradusių įtrūkimų dantų ir danties restauracijų (plombų) paviršiuose. Įvykusi danties trauma gali pakenkti danties pulpą net jei išoriškai dantis atrodo sveikas be įtrūkimų. Jeigu danties pulpa buvo pažeista ir yra negydoma, gali atsirasti danties skausmas ir paskatinti abceso (pūlinio) atsiradimą.

Pacientui atlikus endodontinį gydymą yra išsaugomas natūralus dantis ir atstatoma kramtymo funkcija.


Estetinis plombavimas

Estetinis plombavimas – minimaliai invazyvus estetinės odontologijos metodas, kuris taikomas atkurti nuskilusius, nudilusius, ėduonies pažeistus dantis, taip pat norint padailinti dantų formą, uždaryti tarpus tarp dantų (diastemas) ar pakeisti senas, išsiskiriančias spalva iš natūralių danties audinių, plombas į nepastebimas restauracijas.

 Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami sluoksniais, artimais natūraliai danties anatomijai. Taip sukuriama natūrali danties išvaizda: spalva, skaidrumas, forma, individualūs danties bruožai. Plombuojant estetiškai maksimaliai išsaugomi natūralūs danties audiniai.


Apydančio ligų gydymas

Dantenų ir kraštinio kaulo ligų gydymas.  Uždegimas, apimantis dantenas – gingivitas. Jo metu dantenos paraudę, kraujuoja valant dantis, gali būti blogas burnos kvapas, pakitę skonis. Sunkesnė forma – periodontitas, kuomet nešalinant ligos priežasties (dažniausiai minkšto ir kieti apnašo), uždegimas pereina ir į kietuosius audinius, ardomas kraštinis kaulas, atsiranda gilios kišenės, dantų paslankumas, kraujuojančios dantenos, blogas burnos kvapas. Laiku kreipiantis į gydytoją ligos progresavimas gali būti sustabdytas.


Vaikų dantų gydymas

Nuo pat vaiko gimimo, kai pradeda dygti pirmieji pieniniai dantys, turi būti rūpinamasi burnos sveikata. Dažniausiai pasitaikanti liga - dantų ėduonis (kariesas), ji sukeliama burnoje esančių bakterijų, jei vaikas nevalo arba blogai nuvalo dantų apnašas.

Vaikas turi būti pratinamas valyti dantis nuo pat mažų dienų. Beja, iki 6-7 metų dantis vaikams turi valyti tėvai. Kol mažylis neišmoksta rašyti, jo rankų judesiai yra nepakankamai koordinuoti tinkamai išsivalyti dantis. Be abejo, mažas vaikas gali pats pratintis valyti dantis šepetėliu, bet pabaigti dantų valymą turi tėvai. Be to, mama ir tėtis turi patys būti pavyzdžiu, kurį vaikas stebės ir imituos.

Pačius pirmuosius dantukus vaikams reikia valyti drėgna marle arba švariu audeklu prieš miegą vakare, o taip pat po pusryčių ryte. Prieš miegą vaikui galima pasiūlyti vandenuko, nes saldūs gėrimai ir arbatėlės kenkia dantukams.

Išdygus pirmiesiems pieniniams krūminiams dantukams (maždaug 1-1,5 metų) reikėtų pradėti valyti dantukus vaikišku minkštu dantų šepetuku. Antraisiais gyvenimo metais jau galima pradėti valyti dantukus vaikiška dantų pasta, kurios reikia dėti labai nedaug (vaiko mažojo pirštuko nago dydžio).

Pieninių dantų kariesą būtina gydyti, kadangi negydimi dantys gali sukelti skausmą ir infekciją, kuri gali pažeisti nuolatinių dantų užuomazgas. Priešlaikinis pieninių dantų netekimas gali turėti įtakos neteisingam sukandimui.

Apie 6-us gyvenimo metus prasikala pirmieji nuolatiniai dantys. Svarbu nepraleisti pirmųjų nuolatinių krūminių dantų ir juos valyti nuo pat prasikalimo. Pilnai išdygus rekomenduojama padengti šiuos dantis silantais – spec. medžiaga, kuria užliejamos vagelės. Ši medžiaga užpildo įdubimus, neleidžia užsilaikyti maistui ir apnašui, be to išskiria fluorą, taip sutvirtindama dantį. Silantais dengiami tik sveiki dantys, jei vagelėse yra kariesas – būtinas gydymas.

Klinikoje mažieji pacientai bei jų tėveliai yra supažindinami su burnos higienos procedūromis, dantų valymo priemonėmis ir būdais. Taip pat klinikoje atliekamas dantų aplikacijos fluoro laku, kuriuo „sustiprinamas“ pažeistas danties paviršius. Apie šeštus metus išdygus pirmiesiems nuolatiniams krūminiams dantims, patariama jų kramtomuosius paviršius padengti silantais. Silantai – tai medžiagos, skirtos įdubų ir vagelių ėduonies profilaktikai. Aplikuoti ant sveikų, ėduonies nepažeistų vagelių, silantai mechaniškai uždaro vageles bei įdubas ir taip užkerta kelią ėduonies atsiradimui. Šiuolaikiniai silantai taip pat išskiria fluorą, kuris veikia kariostatiškai.

Geriausia silantus aplikuoti, dygstant nuolatiniams dantims – 5-8 m. (dygsta pirmieji nuolatiniai krūminiai dantys), bei 9-13 m. (dygsta kapliai ir antrieji krūminiai dantys).

Odontologijos klinikoje dirbantys gydytojai odontologai:

  • Atlieka profilaktinę apžiūrą, psichologinį vaiko paruošimą;
  • Moko vaikus taisyklingai valyti dantukus ir nustato valymo efektyvumą;
  • Nuvalo dantukus abrazyvine pasta ir stiprinimas fluoro laku;
  • Atlieka profilaktinį dantų vagelių padengimą silantais;
  • Plombuoja pieninius ir nuolatinius dantis;
  • Atstato dantukus nerūdijančio plieno vainikėliais;
  • Gydo dantų kanalus;
  • Atlieka chirurginį gydymą.

ph-dental-3.jpg

Dantų balinimas

Dantų balinimas – tai kosmetinė dantų procedūra, kuomet pakitusi dantų emalio spalva išbalinama specialiomis priemonėmis. Dantų emalio spalva kinta dėl daugelio priežasčių. Didžiausią įtaką šypsenos spalvai turi: dažančių produktų (kavos, arbatos, raudono vyno, kolos, tabako) vartojimas, rečiau paveldimumas, įvairios dantų traumos, uždegimai, antibiotikų (tetraciklino) vartojimas, fluoridų perteklius.

Dantų balinimas. Kam tinka?

Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Šią procedūrą nerekomenduojama atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų. Reikia žinoti, kad plombos, dantų vainikėliai nebąla, tad po balinimo esančias restauracijas gali tekti keisti arba koreguoti.

Nusprendus balintis dantis, reiktų kreiptis pas išmanatį odontologą. Jis, apžiūrėjęs jūsų dantis, įvertins, ar dantų balinimas tinka jūsų atveju, atsakys į visus jums rūpimus klausimus, parinks tinkamiausią balinimo būdą.

Dantų balinimas namų balinimo sistema

Pagal paciento dantų atspaudus yra pagaminamos individualios balinimo kapos. Balinimo kapos – tai skaidrus įtvaras, tiksliai atitinkantis paciento dantų formą. Į šias plonas ir patogias kapas yra įšvirkščiamas balinamasis gelis, ir kapos dedamos ant dantų nakčiai ar trumpesniam laikui, priklausomai nuo balinančios medžiagos koncentracijos. Balinimo metu keičiasi tik danties spalva, danties struktūra lieka nepakitusi.

Endodontinis pavienių dantų balinimas

Tai endodontiškai gydytų ( „negyvų dantų“ ) dantų balinimas. Jei danties spalva pakito po danties kanalų gydymo, tuomet jį galima išbalinti naudojant balinantį gelį, kuris yra aplikuojamas į danties ertmę, ertmė užplombuojama laikina plomba. Balinimas trunka nuo 2 iki 4 dienų. Jei danties spalva nepakankamai pašviesėjo, procedūrą galima pakartoti.

Kiek laiko išlieka dantų baltumas?

Baltumas gali išlikti metų metus, jei yra rūpinamasi burnos higiena. Kas keleri metai balinimo procedūrą gali reikti atlikti pakartotinai, jei dažnai yra vartojami produktai, kurių sudėtyje yra dažančių medžiagų (pvz. Tabakas, raudonas vynas, kava ir kt.).


Profesionali burnos higiena

Norint išlaikyti sveikus ir gražius dantis ilgą laiką, reikėtų juos tinkamai prižiūrėti. Tinkama dantų priežiūra padės juos apsaugoti nuo dantų karieso, periodonto (paradantozės) ligų, panaikins nemalonų burnos ertmės kvapą. Profesionalios burnos ertmės higienos tikslas – pašalinti minkštąjį ir kietąjį dantų apnašą (akmenis), pripoliruoti plombas, sekti burnos gleivinės būklę.

Prieš bet kokią dantų gydymo ar balinimo procedųrą būtina atlikti profesionalią burnos higieną. Kiekvienam žmogui, jei nėra periodonto ligų, rekomenduojama šią procedųrą atlikti kas 6 mėn., ligos atveju kas 3-4 mėnesius.

Profesionali burnos higiena mūsų klinikoje atliekama specialiu ultragarsiniu skaleriu, kuris ne tik pašalina apnašą ir akmenis, bet taip pat sunaikina bakterijas „gyvenančias“ dantenų kišenėse. Giliau esantys akmenys nuvalomi rankiniu būdu su specialiais instrumentais: kiuretėmis, kabliukais.


Odontologinių ligų profilaktika

Norint išlaikyti sveikus ir gražius dantis ilgą laiką, reikia juos tinkamai prižiūrėti. Tinkama dantų priežiūra padės juos apsaugoti nuo dantų karieso, periodonto (paradantozės) ligų, panaikins nemalonų burnos ertmės kvapą, padės išvengti kitų burnos ligų.

Viso to jus išmokys Mūsų kvalifikuoti specialistai.


Rentgenologiniai tyrimai

Greitai ir kokybiškai atliekamos diagnostikai ir gydymo kokybei įvertinti ir dokumentuoti rentgeno nuotraukos.

Dantų rentgeno nuotraukos reikalingos įvertinti audinius aplink dantis, nustatyti šaknų kanalų būklę prieš rovimą bei protezavimą; jos atliekamos norint užtikrinti dantų šaknų kanalų užplombavimo kokybę.

Šio tyrimo metu pacientas yra maksimaliai apsaugomas nuo tiesioginių ir išsisklaidžiusių rentgeno spindulių – naudojamas pakankamai mažiausias spinduliuotės kiekis diagnostikai, pacientas uždengiamas specialia švinine prijuoste.